דבר ראש האולפנית

אולפנית ישורון הינה בית חינוך שחרט על דיגלו את קבלת הגוונים כולם מתוך, אמונה גדולה שהשלם גדול מסך חלקיו. הבנות הבאות בשערי האולפנית מהוות בבואה של הציבור הציוני- דתי על גווניו ואיכויותיו הרבים. במובן זה הבנות נבנות ומתפתחות בצורה עמוקה ומיטבית, מעבר לתוכניות השונות והמגוונות המתאימות לכל הקבוצות השונות גם מעצם החיבור והמפגש עם העוצמה שמביאה איתה קבלת השונה ולמידה מכל אדם באשר הוא.

במסגרת זו שמנו לעצמנו למטרה לתת לבנות כלים לפיתוח הזהות שלהן בכל התחומים, והכל תוך שאיפה למצוינות: לימודית, ערכית, תורנית וחברתית.

לא פחות חשוב מכך הוא החינוך לנתינה. פיתוח אישי במובן זה משמש ככלי להעצמה אישית ונועד בין היתר כדי לתרום למשפחה, לקהילה ולחברה בתוכה הבת חיה. על מנת שחזון זה יוכל להתממש, נבנות בכל התחומים תוכניות הבאות לתת מענה לכל קבוצה באשר היא, תוך תמיכה וסיוע לתלמידות הנדרשות לכך לצד אתגרים והעשרה לבנות המצטיינות.

האולפנית גאה להציג לבנות מגוון עשיר של תוכניות בחירה החל בנבחרות הספורט, תחומי יצירה ואומנות שונים ומגוונים ומגמות לימוד בכל התחומים ברמות של 5 יח"ל ויותר. הבנות מתחנכות לבחירה נכונה ונבונה ולומדות להכיר את עצמן על הכישורים והאיכויות שלהן.

זהותן נבנית ומתפתחת דרך עיסוק מתמיד, מעמיק ומובנה בסוגיות של זהות נשית, דרכנו- הציונית דתית, אמונה ובחינת היחס לעם ישראל ומדינת ישראל. כל זאת נעשה דרך תוכנית הכנה לחיים המתחילה בהתמודדות עם שאלות זהות אישית ובניית עולם המידות ומסתיימת בהכנה לשירות ובדרך לבניית בית יהודי נאמן.

אי אפשר לשליחות שכזו שתצליח ללא שליחים מסורים ונאמנים, כוחו של השליח במשלח. צוות המורים המסור באולפנית רואה עצמו שליח של ההורים למשימה חשובה זו ועושה הכל במסירות ובמקצועיות אין קץ, וזאת על מנת שכל בת ובת הבאה בשערי האולפנית תוכל להגשים את החלום. הדבר בא לידי ביוטי החל מהוראה מקצועית ומסורה בתחום הדעת ועידוד הבנות למיצוי והצטיינות, שם אנו רואים בכל שנה הצלחה יוצאת דופן בגובה אחוזי הזכאות לבגרות, וכלה בקשר חם ואישי הבא לתת מענה לכל צורך והתמודדות אישית רגשית בתוך התהליך.

הרב יניב כהן,

ראש האולפנית