עולם יעוצי

עולם יעוצי

שכבת ז- על מנת לרכך את המעבר של בנות כיתה ז לחטיבה פתחנו את השנה במכינת שילוב שמטרתה היכרות וגיבוש בין בנות הכיתה, בין הבנות לצוות החינוכי ובין הבנות לאולפנית. המכינה משלבת יחידות וסדנאות של המחנכות עם פעילויות מחוץ לאולפנית.

בין השינויים שהבנות עוברות במעבר לחטיבה זה גם התמודדות עם מקצועות רבים וכמויות גדולות של חומרים לבחינה. עם התחלת תקופת המבחנים עסקנו עם הבנות בנושא אחריות ללמידה- תכנון  זמוארגון הזמן, הכרת סגנון הלמידה שלי, עהתמודדות רגשית עם הצלחה וכישלון

בהמשך השנה עסקנו באקלים הכיתתי- איפה כל אחת ממקמת את עצמה בכיתה, =איך אני מרגישה בכיתה? מהי חברות?

דיברנו על תקשורת – כוחה של מילה-איך לא לפגע בחברה, פגיעה והתנצלות- נושא זה מחובר לנושא השנתי שהוא בדרך ארץ.

לפני התעודה- דיברנו על המשמעות של התעודה עבורי. חששות ואתגרים – מה אני לוקחת מהתעודה.

בהמשך במערך הכרת הטוב- הבנות עסקו בהכרת הטוב האישי- על מה אני צריכה להודות לבורא עולם. מה הטוב בעולמי- תרגול אישי (עם פנקסים) לזהות כל יום דברים טובים שקורים לי ולהודות עליהם. בהמשך עברנו להכרת הטוב לסובב אותנו0 הורים, מורים, בעלי תםקידים נוספים.

בסוף השנה נערך לקראת היציאה לחופשה.הכנה לאתגרי החופש= תרבות פנאי, ניצול זמן, התמודדות עם סכנות שוב לקיחת אחריות ובחירה!

שכבה ח'- תוכנית ייעוצית חברתית שכבת ח התבוננות ובניה.  השנה עוסקת בהתבוננות ובבניה של עולם ערכי שעליו עבדנו בכיתה ז .

פותחים שנה במסע אל עצמי ,  שאלת הזהות שלי התבוננות פנימה חשבון נפש ותשובה .

בהמשך המסע התלמידות פוגשות את עצמן,   מגדירות ויוצרות זהות על ידי העמקה בשורשים המשפחתיים.  דרך שמן , תמונה משפחתית וחפצים אישיים.

בשלב ההתבוננות מתבוננים בסולם הערכים ומתמודדים עם קונפליקטים שעולים.

היכולת לבחור ולראות דברים מנקודות מבט שונות הוא אבן דרך נוספת במסע – ואנו מתבוננים במשקפיים שונות על העולם.

מה הן הכוחות שלי?  מה הן החוזקות ?  מה עוזר לי להתמודד עם קושי ?  דברנו על צמיחה מתוך משבר , שהתחבר לנושא של טקס יום הזיכרון , שהופק על ידי השכבה .

אנו עוסקות בנושא של דימוי הגוף הנשי,  שאלת הפנים והחוץ. לאחר שדברנו על הערכים , הכוחות והחוזקות , ממשיכים צעד נוסף לשאלות כמו :  מה אני רוצה לשדר לסביבה?  מה משדרות פרסומות?  איך מוצג דימוי הגוף בפרסומות ,  בסרטים , בתעשיית היופי .

לקראת החופש אנו מתבוננות בלוח החופש ויוצרות חופש משמעותי שבו גבולות ונטילת אחריות , דרך כל מה שעברנו השנה .

שכבת י'- אנו מלווים את האתגר העומד בפני הבנות בעצם כניסתן לתיכון וכל השינויים הכרוכים בכך ביחד  עם השתלבות בכיתות החדשות שנוצרו מהרכב שונה של הכיתות הישנות מהחטיבה יחד עם היתרון למקם את עצמך מחדש בדינמיקה של הכיתה ובמיצוי הכוחות מחדש של הבת.

ביחד עם הנושא החברתי שהוא אמונה אנו מקדישים זמן ומשאבים בהעצמת האמונה של הבת בעצמה ,בכוחותיה ובכישוריה. מפגש עם דמויות המעוררות אמונה בכוחו של כל אחד, פעילות שכל אחת מתמודדות מול עצמה וצריכה לבחור משפטים חיובים שיכולה לומר על עצמה בהשלמה ומשפטים שהיתה רוצה להיות במקום הזה, חשיבה חיובית ועוד.

כמו כן הבנות מקבלות תדרוך והכנה לקראת הבגרויות, טיפים לחלוקת הלימוד ליחדות קטנות, תזונה נכונה,  ,רוגע לפני הבגרות וכללי התנהלות בזמן מבחני הבגרות.