פעילות

טעימה קטנה מהנעשה באולפנית…

ז': יום בנושא "מידות" – יום זה הינו יום שיא בתוך תקופה ארוכה שבו עסקה השכבה בנושא "הכרת הטוב".  הנושא הקיף תחומים רבים בעולם החברתי והאישי של התלמידות ויום זה בא להתמקד מעט יותר בעולם המידות. במסגרת היום הבנות חוו סדנאות שבהן למדו את המשמעות של פיתוח עולם המידות, שמעו שיחה בנושא ובנו פאזל ענק שהמחיש את העמל אך גם את המשמעות הגדולה של בסיס דרך הארץ והמידות בעולמן. יום זה הועבר על ידי מדרשת "צוריאל"

ח': יום בנושא "פנים וחוץ" – לאחר שהבנות העמיקו בנושא "התבוננות ובנייה", הגיע השלב האחרון שהוא  העמידה על הקשר בין הפנימיות שלי למה שרואה האדם מולי. יום זה כלל סדנאות שהעביר צוות המחנכות והיועצת של השכבה ועסק בנושא זה מזוויות שונות ובאמצעים שונים, ביניהם: יצירה, קלפי חשיבה, קטעי סרטים ועוד.

ט': מסע "בשביל ישראל" – מסע בן ארבעה ימים ובו עוסקות הבנות במושג "אחריות" בכל מעגלי החברה.  הבנות עוסקות בחיבור שלהן לדורות הקודמים, מתייחסות למשמעות של כל יחיד בקבוצה, בכוחה של קבוצה, בהגשמה ובערבות הדדית. המסע בנוי מתכנים רבים וחוויות שונות, כגון: ניווטים, מפגשים עם דמויות, סיורים, יחידות בקבוצות ועוד. את המסע מוביל ראש האולפנית והצוות החינוכי של השכבה והאולפנית.

י': "חיים של אמונה" – כחלק מההכנה של הבנות לסמינריון בנושא זה כשיאו של לימוד הנושא במהלך  השנה כולה; הזמנו מספר הורים של בנות מהשכבה להיפגש עם הבנות ביום שישי בבוקר ולספר להן מהם חיים של אמונה מבחינתם. איך חיים כאלו? איך מחנכים אליהם ועוד. המפגש היה מרתק וחשוב מכך, יוזמה זו היא יוזמה שעלתה מבנות השכבה במסגרת מעגל שיח שהתקיים עם רכזת השכבה.

י"א: ערב הורים ובנות – אנו מקיימים בכל אחת משכבות האולפנית ערב שמוקדש לקשר בין הורים וילדים.  בכל שנה הדבר בא לידי ביטוי בדרך אחרת. כבית חינוך, אנו רואים חשיבות גדולה בערבים מסוג זה ובהיותנו כתובת וליווי גם בתחום זה. השנה שכבת י"א צפתה במופע "מתבגרים" שבו עולים מצבים שונים בחיי היומיום של הילד, של ההורה ומה שביניהם. לאחר המופע התקיימו יחידות מחנכות בכיתות לעיבוד המופע וכהמשך לחוויה המשותפת.

י"ב: "מסע ישראלי" – רגע לפני היציאה לחיים חוות הבנות מסע שמסייע להן בהגדרת הזהות האישית  והלאומית, מחדד להן את תפקידן, את הקשר לעם ולארץ, את ההבנה העמוקה של המושג "חולייה בשרשרת". בנות שכבה י"ב עוברות מסע בין חמישה ימים שמתחיל על הר כביר ומסתיים באולפנית. בתווך פוגשות הבנות דמויות שונות, חוות חוויות רבות ובעיקר לומדות המון על עצמן ועל הקשר אל העם – "מסע אל עמי-מסע אל עצמי". את המסע מוביל ראש האולפנית והצוות החינוכי של השכבה והאולפנית